پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی

اخبار

*سال1399، سال جهش تولید*
EN

خبر و رسانه

اخبار
گالری عکس
گالری فیلم
  • پرینت گرفتنپرینت
  • خبرنامهعضویت خبرنامه
  • RSSRSS
  • به اشتراک گذاشتن
روند پیشرفت پروژه فاز 2 طرح توسعه پالايشگاه آبادان رو به رشد است
مجری پروژه فاز 2 طرح توسعه پالايشگاه آبادان گفت: روند پيشرفت كنوني بخش اول فاز 2 اين طرح مطابق برنامه است و پيش بيني مي شود تا آخر سال، پيشرفت 33 درصدي آن به 65 درصد برسد .

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی مهندسی و ساختمان نفت ایران​، سعيد ستاري در حاشیه بیست و چهارمین نمایشگاه بین المللی نفت در گفتگو با خبرنگار ما افزود: خوشبختانه اين طرح كه در قالب كنسرسيوم بين المللي با مبلغ  معادل یک ميليارد دلار انجام مي شود، با حمايت شركت ملي پالايش و پخش،  تلاش متخصصان داخلي، شركت ملي مهندسي و ساختمان نفت ايران و پالایشگاه آبادان روندي رو به رشد داشته است .

وي جمع‌آوري واحدهاي قديمي تقطير و احداث واحدهاي جديد از جمله تقطير 210 هزار بشكه‌ در روز، واحدهاي بنزين سازي با ظرفيت حدود 60 هزار بشكه در روز، هيدروكراكر 42هزار بشكه در روز، تصفيه هيدروژني 92 هزار بشكه در روز نفت‌گاز، تصفيه هيدروژني 40 هزار بشكه در روز نفت سفيد، واحدهاي پايين دستي هيدروژن، آمين، آب ترش، گوگرد، ... را از مشخصات این طرح برشمرد.

ستاري در خصوص مزایای طرح گفت: با به کارگیری فناوری‌های نوین در فاز دوم طرح توسعه پالایشگاه آبادان، تولید محصولات بر اساس استانداردهای یورو ۵ و کاهش آلاینده‌های زیست محیطی، افزایش درصد تولید نفت گاز، نفت سفید و بنزین و از آن مهم‌تر سودآوری پالایشگاه و کاهش نفت کوره‌ای که پیش‌تر خام صادر می‌شد، اتفاق می‌افتد .

وی افزود: پیش بینی شده است بخش اول پروژه فاز 2  این طرح در سال 1402 به پایان برسد.

ستاری در ادامه گفت: در فاز دوم، طرح تثبیت ظرفیت کنونی و ارتقای کیفیت محصولات تولیدی پالایشگاه مدنظر قرار گرفته است. در این پروژه واحدهای تقطیر در اتمسفر و خلأ و واحدهای تصفیه بنزین، نفت سفید، نفت گاز، گوگردسازی، احداث مجتمع کت کراکر دوم، افزایش بنزین و دیگر واحدهای جانبی احداث می‌شود.

مجری پروژه  فاز 2 طرح  توسعه پالايشگاه آبادان به فاز سوم طرح توسعه ظرفیت و تثیبت این شرکت که  با موفقیت اجرایی شده اشاره و تصریح کرد: احداث مجتمع کت کراکر و الکیلاسیون، ایزومراسیون بوتان و نوسازی واحد اسید با هدف افزایش تولید محصولات با ارزش مانند بنزین و کاهش نفت کوره بوده است.

ستاری اعلام کرد: در فاز 4 این طرح پس از اجرا، نفت کوره تولیدی این پالایشگاه  به حداقل خواهد رسید.​

 ثبت دیدگاه ها

نام و نام خانوادگی: پست الکترونیک:
نظرات: *
کد امنیتی: *
تمام حقوق این پایگاه محفوظ و متعلق به شرکت ملی مهندسی و ساختمان نفت ایران می باشد