پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی

اخبار

*سال1399، سال جهش تولید*
EN

خبر و رسانه

اخبار
گالری عکس
گالری فیلم
  • پرینت گرفتنپرینت
  • خبرنامهعضویت خبرنامه
  • RSSRSS
  • به اشتراک گذاشتن
بازدید خبری اصحاب رسانه از طرح احداث خط لوله نائین/ کاشان/ ری در منطقه تهران
به گزارش روابط عمومی شرکت ملی مهندسی و ساختمان نفت ایران، با حضور اصحاب رسانه در شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران در منطقه تهران، نشست خبری با حضور مجریان طرح های نائین / کاشان/ری و آبادان / اهواز/ اراک / ری برگزار شد.

​در اين نشست ميرسلطاني، مجري طرح خط لوله بيست اينچ فرآورده هاي نفتي نايين، كاشان، ري و تاسيسات مربوط به آن گفت: اين پروژه يكي از پروژه هاي استراتژيكي است كه در سال 92 استارت آن زده شد و در سال 97 فاز يك آن كه در واقع احداث و راه اندازي خط لوله بود انجام شد.

وي با بيان اين كه با اجراي اين طرح توانستيم تنگناهاي موجود در ستاره خليج فارس را حل كنيم گفت: از اين طريق توانستيم بنزين يورو پنج و چهار را به ميزان 30 ميليون ليتر انتقال دهيم. اين خط لوله داراي دو تلمبه خانه در نايين و كاشان و يك ترمينال در ري است؛ اين پروژه هم در فاز اول  با 180 هزار بشكه در روز  و در فاز دوم با 205 هزار بشكه در روز امکان انتقال فرآورده را دارا خواهد بود.

او با اشاره به اعتبار در نظر گرفته براي اين پروژه گفت: سرمايه در نظر گرفته شده 606 ميليارد تومان بوده كه به صورت ارزي و ريالي از محل منابع داخلی شركت پالايش و پخش تامين شده است.

میرسلطانی تصريح كرد: با توجه به مشكلات ايجاد شده به دليل تحريم ها و موانع موجود براي تامين منابع مالي تصميم گرفتيم تا به صورت فاز بندي اين پروژه را عملياتي كنيم كه فاز اول آن 4 ماه پيش راه اندازي شد و در سرویس بهره برداری قرار دارد.

وي با تاكيد به اين مسئله كه اين پروژه خط لوله 20 اينچ است گفت: 50 هزار تن وزن لوله هاي به كار برده شده در اين پروژه است و بايد گفت اين پروژه اولين پروژه شركت پالايش و پخش است كه از پوشش سبز FBE استفاده كرده است و ويژگي ممتاز آن هماهنگي بيشتر اين پوشش با محيط زيست است.

مجری طرح خط لوله نائین /کاشان/ری با بیان این که استفاده از پوشش سبز علاوه بر ویژگی های زیست محیطی موجب افزایش عمر خط لوله نیز می شود، تصریح کرد یکی دیگر از ویژگی های این پروژه این است که اکثر تجهیزات اصلی پروژه توسط سازندگان داخلی تامین شده که در این خصوص می توان از پمپهای اصلی پروژه نام برد که با  پشتیبانی و دانش فنی شرکت خارجی در داخل کشور مونتاژ و تست گردیده و در ادامه اذعان نمود برای اولین بار توانسته ایم بالای 80% تجهیزات پروژه را در داخل کشور تولید نماییم که این مساله یک افتخار بزرگ برای شرکت پالایش و پخش است .

به گفته وي زمان اجراي كار حدود 5 سال طول كشيد كه اين ميزان نسبت به زمان بندي عقب تر بود كه دليل اين تاخير مشکلات در تامین  نقدينگي و تاثير تحريم ها بوده است.​

 ثبت دیدگاه ها

نام و نام خانوادگی: پست الکترونیک:
نظرات: *
کد امنیتی: *
تمام حقوق این پایگاه محفوظ و متعلق به شرکت ملی مهندسی و ساختمان نفت ایران می باشد