Skip Ribbon Commands
Skip to main content
    Object reference not set to an instance of an object. line of error: 0

اخبار

EN

خبر و رسانه

اخبار
گالری عکس
گالری فیلم
  • پرینت گرفتنپرینت
  • خبرنامهعضویت خبرنامه
  • RSSRSS
  • به اشتراک گذاشتن
فاز مهندسی و خرید تجهیزات واحد گوگردزدایی از ته‌مانده‌های برج تقطیر پالایشگاه اصفهان تا پایان آذر ماه تکمیل می‌شود
مرحله مهندسی و خرید تجهیزات طرح احداث واحد RHU گوگرد زدایی از ته‌مانده‌های برج تقطیر پالایشگاه اصفهان تا پایان پاییز امسال به پایان می‌رسد.
​مهندس غلامرضا انوری مدیر این طرح در حاشیه بیست و ششمین نمایشگاه بین المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی با اعلام این خبر، ابعاد مختلف طرح مزبور را تشریح نمود.
وی ابتدا با برشمردن اهداف این طرح گفت: هدف اصلی این طرح، افزایش و ارتقاء کیفی محصولات پالایشگاه نفت اصفهان به سطح استانداردهای بین‌المللی و کاهش آلاینده‌های زیست محیطی، نظیر سولفور (گوگرد) و فلزات سنگین، با ظرفیت روزانه ۸۱ هزار بشکه است.
مهندس انوری سپس افزود: قرارداد این پروژه میان شرکت پالایش نفت اصفهان و شرکت ایرانی نارگان در تاریخ دهم مرداد ۹۸ منعقد و مدیرت طرح آن به شرکت ملی مهندسی و ساختمان نفت ایران سپرده شد. این طرح هم اکنون در مرحله EP یعنی فاز مهندسی و خرید تجهیزات است که پس از تکمیل، وارد مرحله انتخاب پیمانکار و اجرا می‌شود.
مدیر این طرح همچنین گفت: طراحی و خرید تجهیزات این واحد پیشرفته پالایشی که آلاینده‌های نفت کوره و محصولات سنگین ته‌مانده برج تقطیر در خلاء را کاهش می دهد، توسط شرکت ایرانی نارگان انجام شده است. خروجی این واحد پس از تکمیل، سوختی با آلایندگی بسیار کمتری بوده و میزان گوگرد حاصله به سطح استاندارد ppm ۴۰۰ خواهد رسید.
وی توضیح داد که خروجی این واحد در مراحل بعدی، پس از احداث واحد RFCC به عنوان خوراک آن واحد برای تولید فرآورده‌های ارزشمند اصلی، مصرف خواهد شد.
به گزارش روابط عمومی شرکت ملی مهندسی و ساختمان نفت ایران، مهندس انوری در ادامه گفتگو درباره میزان پیشرفت طرح گفت: فاز مهندسی و خرید این طرح که با اعتبار ارزی ۵۰۰ میلیون یورو سرمایه‌گذاری شده، تا به حال ۳۲ درصد پیشرفت برنامه‌ای داشته و پیش‌بینی می‌شود که تا پایان آذرماه به اتمام رسد.
همچنین به گزارش روابط عمومی شرکت ملی مهندسی و ساختمان نفت ایران، بیش از ۹۸ درصد کالا و تجهیزات این طرح توسط سازندگان داخلی تأمین می‌شود. 
مدیر طرح احداث واحد گوگردزدایی، در ادامه با اشاره به توانمندی شرکت‌های داخلی، خاطر نشان کرد که این طرح بصورت صد در صدی با استفاده از توان داخلی شرکت‌ها و متخصصان ایرانی به اجرا در می‌آید و از ظرفیت اشتغال‌زایی خوبی نیز برخوردار است.
در پایان این گفتگو، مهندس انوری درباره تهیه راکتورهای مورد نیاز این طرح که در سال‌های قبل دچار مشکل شده بود، گفت هم‌اکنون امید می‌رود که با ابتکار شرکت ملی مهندسی و ساختمان نفت ایران،  این موضوع طی سال جاری به نتیجه مطلوب برسد.​


 ثبت دیدگاه ها

نام و نام خانوادگی: پست الکترونیک:
Comments: *
کد امنیتی: *
تمام حقوق این پایگاه محفوظ و متعلق به شرکت ملی مهندسی و ساختمان نفت ایران می باشد