× تغییر رنگ زمینهتغییر اندازه فونت
آ+ آ-

تغییر نوع فونت
فونت Tahoma فونت B Nazanin تغییر رنگ فونت


پیش فرض

سیمای شرکتشركت ملی مهندسی و ساختمان نفت ایران، عهده دار اجرای كلیه طرح های زیر بنایی در بخش پایین دستی صنعت نفت اعم از پالایشی، ذخیره سازی و انتقال و توزیع نفت خام و فرآورده های نفتی در سراسركشور است.
فعالیت این شركت از گذشته های دور، با طراحی و احداث انبارهای نفت و جایگاه های فروش مواد نفتی آغاز شد و با ایجاد پالایشگاه اول تهران و خطوط لوله سراسری نفت و گاز در طول سال های دهه 1340 با عنوان« مدیریت طرحهای مخصوص» درشركت ملی نفت ایران تداوم یافت.

پس از پیروزی شكوهمند انقلاب اسلامی ایران، فعالیتهای عمده مربوط به امور طراحی و اجرایی را كه در گذشته توسط شركت های خارجی انجام می پذیرفت، نیروهای متخصص داخلی به عهده گرفتند و در راستای سیاست كلی وزارت نفت جمهوری اسلامی ایران موضوع خودكفایی در كلیه فعالیت های نفتی كشور به ویژه در طرح های احداث پالایشگاه ها و موضوع انتقال دانش فنی به نیروهای متخصص داخلی مورد توجه بسیاری قرار گرفت.


اهداف و سیاست ها

مسئولیت اصلی شركت ملی مهندسی و ساختمان نفت ایران با آغاز برنامه اول توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در تمام زمینه های توسعه مرتبط باطراحی و احداث پالایشگاههای جدید ، كارخانه های روغن سازی، خطوط لوله انتقال نفت خام و فرآورده، انبارهای بزرگ نفت، سكوهای حفاری دریایی، جمع آوری گاز از میدان های گازی و ده ها طرح و پروژه دیگرآغاز شد.
با شروع برنامه دوم توسعه، طرح های دیگری از جمله احداث اسكله تخلیه نفت خام و تاسیسات فرآورده های صادراتی توسط این شركت انجام و با صدور خدمات فنی مهندسی به دیگر كشورها، فعالیت های این شركت به خارج از مرزهای كشور نیز گسترش یافت . در برنامه سوم علاوه بر اجرای بیش از 50 پروژه، طرح های بزرگی نیز مورد مطالعه قرارگرفت كه این روند تا كنون نیز ادامه دارد.
این شركت همانگونه كه دراجرای پروژه ها دقت، سرعت و كیفیت و پیروی از برنامه مدون را رویكرد و سر لوحه فعالیتهای خود قرار داده است، استقرار نظام مدیریت بهداشت، ایمنی و محیط زیست.(HSE ) را نیز از اصول خود می داند و با اهتمام به امر پژوهش و بهره گیری از یافته های تحقیقاتی در جهت توسعه گام بر می دارد.
شركت ملی مهندسی و ساختمان نفت ایران پس از اصلاح ساختار در سازمان جدید كه همسو با سیاست های كلان وزارت نفت و مبتنی بر نظام اجرایی طرح های صنعت نفت است، با اتكا به تجربیات ارزشمند حاصل از اجرای طرح های متعدد، برخورداری از نیروی انسانی كار آزموده و كار آمد و بهره گیری از تجهیزات نرم افزاری مدرن و روزآمد « مدیریت اجرائی طرح های توسعه ای صنعت نفت » را بر عهده دارد.

Homepage 3